Concert de colinde în parohia Torrent: Nașterea Domnului nost'! Ediția a II-a

111111

Cu ocazia Praznicului Nașterii Domnului, 25 decembrie 2017, parohia ortodoxă română Sfântul Efrem cel Nou, din Torrent a organizat, după Sfânta Liturghie, ediția a doua a Concertului de colinde și cântece de Crăciun intitulat Nașterea Domnului nost'!

Concertul a fost susținut de corala Te Deum Laudamus, alcătuită actualmente din credincioși ai parohiei și tineri din Nepsis Torrent, care au susținut mai multe colinde în limba română și spaniolă sub bagheta domnului dirijor Veaceslav Volontir; Grupul de copii ai Școlii parohiale Sfântul Efrem cel Nou, coordonați de doamna preoteasă Andrea Pop, care au susținut un moment artistic alcătuit din poezii, urări și colinde; la care s-au adăugat grupul de la strana parohiei cu o suită de colinde psaltice.

Cuprinși de bucuria Nașterii Domnului toți credincioșii prezenți au colindat împreună cu copiii și cetele de colindători.

 Sărbători fericite și luminoase tuturor!

 

 

Donati
 EUR

magazin virtual

Caută în site

Sfinţii zilei

Anunțuri