Campionat de tenis de masă

WhatsApp Image 20160707Cu inecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Timotei, duminică, 3 iulie 2016, de la ora 16:00, a avut loc un campionat de tenis de masă destinat tinerilor și familiilor acestora, organizat de Parohiile Getafe, Aranjuez și Alcorcon din Protopopiatul Madrid Sud.

Evenimentul s-a desfășurat în Aranjuez, reședința istorică de vară a regilor Spaniei, în spațiul adiacent bisericii parohiale. Pe lângă concurenții „campionatului” au participat desigur și copii bucuroși să se familiarizeze cu noțiunile acestui nobil sport. S-au adresat mulțumiri și felicitări participanților, gazdei binevoitoare Pr. Sorin Bota, după care a urmat premierea câștigătorilor.

Activitățile sportive fac parte din programul „Mens sana in corpore sano” al Frăţiei Nepsis a Episcopiei Ortodoxe Române a Spaniei și Portugaliei.

Protopop al Protopopiatului Madrid Sud,
Pr. Cristian Deac

Donati
 EUR

magazin virtual

Caută în site

Sfinţii zilei

Anunțuri