Ședința de toamnă a preoților din Protopopiatul Barcelona

IMG 20171106 WA0004Cu binecuvântarea Preasțntitului Părinte Timotei, Episcopul Ortodox Român al Spaniei și Portugaliei, în 06 noiembrie 2017 a avut loc ședința de toamnă a preoților din protopopiatul Barcelona deschisă și condusă de Părintele Protoiereu Aurel Bundă în parohia ortodoxă "Sfânta Mare Muceniță Tecla", din Sabadell.

După momentul de rugăciune, Părintele Aurel Bundă a deschis lucrările ședinței și a anunțat ordinea de zi. Având în vedere că anul 2017 a fost declarat: Anul comemorativ Justinian Patriarhul şi al apărătorilor Ortodoxiei în timpul comunismului în Patriarhia Română au avut loc mai multe discuții și problematizări pe următoarele teme: în prima parte, s-a vorbit despre "Patriarhul Justinian Marina și Episcopul Nicolae Popovici în lumina CNAS" iar în cea de-a doua parte, s-a discutat pe tema diverselor probleme apărute în parohiile protoieriei dar și de problemele apărute în zona Cataluniei.

Pr. Virgil Cândea

Parohia "Sfânta Mare Muceniță Tecla", Sabadell

Donati
 EUR

magazin virtual

Caută în site

Sfinţii zilei

Anunțuri