Tabără de cultură și spiritualitate românească la Almeria

IMG 20170704 WA0015În data de 02 iulie 2017, a debutat la Almeria tabăra de spiritualitate și cultură românească, ce se adresează tinerilor și copiilor români din Spania. În prima săptămână a taberei participă 26 de copii și tineri din comunitățile românești și parohiile din Madrid (Leganes, Brunete, Collado Villalba, Mejoda del Campo), Valencia (Torente) și Almeria - Spania.

Tabăra este organizată de Episcopia Spaniei şi Portugaliei în parteneriat cu Asociația "Nepsis Spania" și Institutul "Eudoxiu Hurmuzachi" pentru românii de pretutindeni (instituție aflată în subordinea Ministerului pentru Românii de Pretutindeni). 

Tabăra de cultură şi spiritualitate de la Almeria este prima dintr-o serie de trei tabere, care au loc în perioada 2 iulie – 27 august 2017, în Almeria și Madrid, Spania. Aceste tabere se adresează în special tinerei generaţii, creând o punte spirituală şi culturală între românii din diapora.

Donati
 EUR

magazin virtual

Caută în site

Sfinţii zilei

Anunțuri