Vizită oficială la Ministerul Apărării

ministerÎn data de 01 iunie 2017 Preasfințitul Părinte Episcop Timotei, al Episcopiei Ortodoxe Române a Spaniei și Portugaliei, a efectuat o vizită oficială la Ministerul Apărării din Spania, cu sediul la Madrid. De la ora 10.00 Preasfinția Sa a fost primit de către subdirectorul general al Ministerului Apărării, domnul Alfonso Romero Carretero.

În cadrul acestei întâlniri de lucru s-au abordat mai multe subiecte legate de colaborarea dintre statul spaniol și Episcopia Ortodoxă Română a Spaniei și Portugaliei. De asemenea, au avut loc importante discuții despre achiziționarea, din partea Episcopiei noastre, pe viitor a unei biserici cu anexele aferente deținută de Ministerul Apărării în Burgos.

 

 

Donati
 EUR

magazin virtual

Caută în site

Sfinţii zilei

Anunțuri