Parohia Coslada: Drumeţie după Liturghie

DSC 4658Duminică, 14 mai 2017, un grup de credincioşi ai Parohiei „Sf. Nectarie Taumaturgul” din Coslada şi-au propus şi, în parte, au şi reuşit să organizeze o mică ieşire, după programul liturgic duminical, în localitatea Manzanares el Real, unde au vizitat castelul şi împrejurinile şi au luat masa împreună.

Castelul Manzanares el Real, cunoscut sub numele de Castillo de los Mendoza sau Castillo de Manzanares el Real, este un palat-fortăreață, situat în municipiul Manzanares el Real (Provincia Madrid), la poalele Munţilor Guadarrama. Construit în secolul al XV-lea, a fost conceput ca reşedinţă a Casei de Mendoza, o familie nobiliară spaniolă, originară din provincia Álava (País Vasco).

Împreună am încercat să descoperim locuri noi, pe care, de regulă, le vizităm rar, încurajând totodată copiii să petreacă mai mult timp în aer liber şi natură.

Prezbitera Gina Cimpoca

Donati
 EUR

magazin virtual

Caută în site

Sfinţii zilei

Anunțuri