Parohia Coslada: Diploma „Mama anului” – ediţia 2017

DSC 4613Duminică, 7 mai 2017, a fost o zi cu totul aparte pentru credincioşii Parohiei „Sfântul Nectarie Taumaturgul” din Coslada.

A devenit o tradiţie comunitară ca într-una din duminicile dintre Învierea şi Înălţarea Domnului să fie oferită uneia dintre credincioasele comunităţii distincţia „Mama anului”. Anul acesta, la a treia ediţie, diploma a fost oferită doamnei Carmen Lăudatu, mamă a trei copii, în semn de preţuire pentru preocuparea privind viaţa duhovnicească personală şi familială, grija pentru familie, pentru implicarea în viaţa liturgică şi filantropică a parohiei. În cadrul Sfintei Liturghii baptismale a fost botezată prunca Alexandra-Maria, cel mai tânăr membru al parohiei.

Ziua a fost marcată şi de o intempestivă, dar agreabilă vizită a doamnei senator Ecaterina Andronescu, însoţită de domnul Ovidiu-Cristian Iane, Secretar de Stat la Ministerul pentru Românii de Pretutindeni, şi de alţi distinşi colaboratori din Spania.

Părintele paroh a făcut o scurtă prezentare a vieţii parohiei, cu referire şi la greutăţile şi problemele întâmpinate în desfăşurarea activităţii misionare comunitare.

Prezbitera Gina Cimpoca

Donati
 EUR

magazin virtual

Caută în site

Sfinţii zilei

Anunțuri