Bucurie la cutie! Campanie umanitară în parohia Torrent

18052101 1439237589430295 1928595929 oÎn perioada 15 martie-15 aprilie 2017, parohia Sfântul Efrem cel Nou din localitatea Torrent a desfășurat o campanie umanitară intitulată Bucurie la cutie! Pe perioada a o lună de zile credincioșii parohiei au pregătit cu drag pachete și cutii conținând haine noi, încălțăminte, jucării și dulciuri pentru copiii de la Podul Coșnei.

Femeile din comitetul parohial au procesat colecta și au pregătit cutiile pentru transportul înspre România, au rezultat 31 de cutii care în total au cântărit 403 kg.

Aducem mulțumire în primul rând Bunului Dumnezeu care lucrează minunat prin oameni deosebiți, mulțumim consiliului și comitetului parohial, mulțimim firmelor de transport Atlassib și Criss Travel Vatra Dornei care asigură transportul gratuit al pachetelor până la destinație, aducem de asemenea mulțumiri tuturor credincioșilor care au dăruit bucurie din sufletele lor pentru a aduce un zâmbet pe chipul copilașilor din Podul Coșnei și Vatra Dornei.

Hristos a înviat!

Prezbitera Andrea Pop

Donati
 EUR

magazin virtual

Caută în site

Sfinţii zilei

Anunțuri