Sfintele Paşti prăznuite în Parohia Brunete şi Boadilla Del Monte

DSC 0019Parohia Ortodoxă Sfântul Prooroc Zaharia şi Dreapta Elisabeta – Brunete şi Boadilla Del Monte a prăznuit pentru prima dată Învierea Domnului în noul locaş amenajat de curând în localitatea Brunete.  

Bucuria a fost foarte mare când am văzut sfântul locaş plin de oameni dornici de a-şi manifesta credinţa, fiind o participare numeroasă atât în Sâptămâna Mare, dar mai ales la Slujba Învierii respectiv Sfânta Liturghie când foarte mulţi copii dar şi adulţi s-au împărtăşit cu Trupul şi Sângele Domnului.

La ora 00.00 după invocarea Veniţi de luaţi Lumină! s-a ieşit în faţa locaşului de cult unde s-a continuat Sfânta Slujbă a Invierii urmată de o scurtă procesiune, mărturisind tuturor bucuria Invierii. Strana a fost coordonată de psaltul Daniel Bogdan care a încununat bucuria sărbătorii.

În mijlocul nostru ne-am bucurat şi de prezenţa autorităţilor locale având o bună colaborare între cele două entităţi juridice.

Slavă Lui Dumnezeu pentru toate binefacerile Sale arătate asupra parohiei noastre.
Hristos a Inviat!​

Donati
 EUR

magazin virtual

Caută în site

Sfinţii zilei

Anunțuri